Samsung’un, Galaxy A7 modeliyle A serisi tarzında ve genel anlamda değişikliğe gittiğini görebiliyoruz. Markanın ilk 3 kameralı telefonu olan Galaxy A7 yine Samsung’un geliştirdiği sonsuz ekran dizaynına bağlı kalarak tasarlanmış ve birçok markanın artık birbirine benzediği bir dönemde, tasarım anlamında duruşunu devam ettirmiş olduğunu görüyoruz.

Samsung Galaxy A7 tanıtımında sergilenen renkler ve dikdörtgen tasarım ve üçlü arka kameranın tasarımı gerçekten de göze hoş geliyor.

İlk olarak Android‘ in babası olarak nitelendirilen Andy Rubin‘ in çıkardığı Essential Phone PH-1 modeli ile hayatımıza giren çentikli telefon tarzı, Apple‘ ın da, iPhone X modelinde bu tarzı tercih etmesiyle hayatımızda yerini aldı.

Apple tarafından iPhone X modelinde kullanılan tasarım, birçok markanın çıkardığı reklamlar ile iPhone X tasarımını eleştirmesiyle süregeldi. Birçok Apple kullanıcısını ve akıllı telefon kullanıcısını ikiye bölen çentikli tasarım daha sonraları bir anda kabul gördü, birçok büyük telefon üreticisinin amiral gemisinin modellerinde kullanılmaya başladı.

Andy Rubin‘in Essential Phone PH-1 modeliyle başlayan çentikli tasarım, Apple‘ın ardından akıllı telefon pazarında en çok tercih edilen tasarım oldu.

Ancak, Samsung kendi geliştirdiği ve ilk olarak piyasaya çıkardığı Infinity Screen (Sonsuz Ekran) tasarımından vazgeçmedi ve bu konudaki duruşunu bozmadı. Birçok marka gibi tasarımı eleştiren Samsung kendi yolundan gitmeye devam ederek ve duruşunu bozmayarak çentikli telefon modellerinden hoşlanmayan kullanıcıların halen en çok tercih ettiği marka unvanını sürdürmüş oldu.

Üç kameralı telefon modellerinin son günlerde konuşulduğu ve bazı markaların bu konuda oldukça büyük bir pazarlama bütçesi ayırdığı ve kendi Tekelinde hissi uyandırmaya çalıştığı bir dönemde Samsung orta-üst segment olarak konumlandırdığı A serisine 3 kamera özelliğini getirmiş oldu.

Google Pixel 2 XL gibi tek kameralı bir modelin fotoğraf çekimleri ile üç kamera ile şu an piyasada yer alan modellerin fotoğraf çekimleri karşılaştırıldığında, Pixel 2 XL’ın gösterdiği üstün performans, fotoğraf çekimlerinde lens ve donanımın, yazılım karşısında başarısızlığını bir defa daha gösterirken, yazılım donanım üzerindeki etkisini de gözler önüne seriyor.

Peki, Galaxy A7’nin üç adet güçlü kamerası hangi özellikleri sunuyor, gelin bu özellikleri inceleyelim;

  • Galaxy A7’nin 8MP 120° Ultra Geniş Açılı Lensi ile hiçbir anı kaçırmayın. Galaxy A7, ultra geniş açıya sahip fotoğraflarla dünyayı olduğu gibi yakalıyor.
  • 24MP Ana Lensine ek olarak 5MP Odak Lensi sayesinde, Galaxy A7’nin Canlı Odak özelliği etkileyici fotoğraflar yakalamanız için bokeh efektini ayarlamanıza izin vererek alan derinliğini kontrol etmenizi sağlıyor.
  • Galaxy A7’nin 24MP Lensi, loş ışık altındaki ortamlarda dört pikseli tek bir pikselde birleştirerek fotoğraflarınıza daha fazla ışığın girmesine izin veriyor. Bu sayede hem aydınlık, hem de loş ortamlarda iyi fotoğraflar çekilebiliyor.
  • Samsung’un akıllı Görsel Zekası’nı kullanan Galaxy A7 kamerası, çekeceğiniz nesneleri kategorilere ayırıp görüntü kalitesini anında artırmak için renk, kontrast ve parlaklık ayarı yapıyor.

Galaxy A7’nin ayarlanabilir LED flaşlı 24MP ön kamerasıyla günün her anında net selfie’ler çekmek kolaylaşıyor ve ideal ışığı aramak zahmetine gerek kalmıyor. Selfie Odağı ile bokeh efektli selfie’ler çekilebiliyor. Profesyonel Aydınlatma Modu sayesinde ise profesyonel stüdyoların aydınlatma koşullarını kullanıcıya sunuluyor. AR Emoji ve iyileştirme filtreleriyle kişisel bir dokunuş ekleyerek kendinizi ifade etmeniz kolaylaşıyor.

6.0 inç boyutunda üst düzey bir Super AMOLED ekrana sahip olan Galaxy A7, dünyayı olduğu gibi görüp paylaşmanızı sağlıyor. Samsung’un imzası haline gelen Sonsuz Ekran ise etkileyici kesintisiz izleme deneyimini sunuyor. Galaxy A7 ayrıca, sesin çevrenizde adeta akmasını sağlayarak eğlenceye hayat veren sürükleyici Dolby Atmos® ses teknolojisini destekliyor. Tarz söz konusu olduğunda, Galaxy A7 hiçbir şeyden ödün vermiyor. Üst düzey cam tasarımla gelen cihaz, daha rahat kullanım imkânı sunan yan parmak izi sensörü ve akıcı kavisleriyle elinizde hem pratik hem de kullanışlı duruyor. Tarzınıza uygun mavi, siyah ve altın sarısı renk seçeneklerine sahip Galaxy A7 ile kendinizi ifade etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Yaşamı daha rahat bir hale getirmek için tasarlanan Galaxy A7; Bixby ve Samsung Health ile birlikte geliyor.

Samsung Galaxy A7 modelinin fiyatının henüz belirlenmediğini ve ekim ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulacağının bilgisine sizlere vermek isterim.

@ardameric

PAYLAŞ
Önceki İçerikMerakla Beklenen Xiaomi Mi Store Türkiye’de Açıldı
Sonraki İçerikfizy Müzik Ödülleri Sahiplerini Buldu
Kendisi 1998 yılından beri bilfiil teknoloji sektörünün içinde bulunmaktadır. Geçen yıllar içerisinde profesyonel olarak Türkiye ve yurtdışında, büyük ölçekli uluslararası firmalarda yöneticilik ve danışmanlık görevlerinde bulunmuştur. Pazarlama, strateji, inceleme, denetleme görevlerini yerine getirirken, akıllı telefon ve tablet ürünlerinin de içinde bulunduğu birçok alanda profesyonel uzmanlık sertifikalarına hak kazanmıştır. Televizyon ve radyo programcılığı ile birlikte Big Partner Group Genel Müdürlüğü ve bipago Genel Yayın Yönetmenliği görevlerini de sürdürmektedir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu buraya girebilirsiniz.
Lütfen adınızı buraya girin